GAZİANTEP BARBARLIĞINI LANETLİYORUZ

Terörsüz, bombasız, şehitsiz gün geçirmeyen Türkiye, dün barbarca bir saldırıya daha sahne oldu.

Barbarlar sürüsü, bu kez bir düğünü hedef aldı. Gaziantep’te bir sokak düğününe yönelik canlı bomba saldırısında ilk belirlemelere göre 50 kişi yaşamını yitirdi; 94 kişi de yaralandı.

Ankara Barosu olarak, Gaziantep’te masum insanları hedef alan saldırıyı lanetliyoruz. Saldırıda yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet; ailelerine, yakınlarına ve tüm yurttaşlarımıza başsağlığı; yaralılara acil şifa diliyoruz.

Özellikle sivilleri hedef alan terörün Gaziantep saldırısıyla son bulması için izlediği yanlış dış politikalarla Türkiye’yi Ortadoğu bataklığına sürükleyen siyasiler başta olmak üzere tüm yetkilileri bir kez daha göreve davet ediyor; Ortadoğu politikasını gözden geçirmeye; barbarların ekmeğine yağ süren istihbarat, güvenlik ve yönetim zafiyetlerine artık bir son vermeye çağırıyoruz.

Gaziantep’te sokak düğününde patlayan canlı bombanın aslında kardeşliğimizi ve iç barışımızı hedef aldığını; Türkiye’yi Ortadoğu bataklığına çekmek için planlandığını düşünüyor ve herkesi sağduyuya davet ediyoruz. 21.08.2016

ANKARA BAROSU BAŞKANLIĞI

 
Sicil :
Adı :
Soyadı :